Błąd na giełdzie 15.12.2019

Tutaj można przedstawić wychwycone w grze błędy.

Błąd na giełdzie 15.12.2019

Postprzez Administrator » 15 gru 2019, o 18:46

Witam,
Dnia 15.12.2019 wystąpił błąd podczas generowania giełdy, problem został rozwiązany o godz 17:37 i giełda została wygenerowana ponownie. O tej samej godzinie został wyzerowany wszystkim graczom limit zakupionych gołębi. Jako, że wcześniej zakupione gołębie w większości nie miały żadnej wartości lotowej postanowiłem nic z nimi nie robić - gracz po ich sprzedaniu odzyska sporą część kwoty wydanej na ich zakup. Dodatkowo gracze, których problem dotyczy otrzymali 5 monet jako rekompensatę.

Przepraszam za problemy techniczne.
Administrator
Administrator
 
Posty: 313
Dołączył(a): 29 maja 2015, o 15:22

Re: Błąd na giełdzie 15.12.2019

Postprzez da123wid » 15 gru 2019, o 19:20

Witam.Wydałem 29 000 na gołębie na giełdzie.Po błędzie w grze,nie mam jak odzyskać tych pieniędzy(kupowałem gołębie w zależności od klasy czyli krótkodystansowe itd.).Teraz na giełde wyszły gołębie,które nawet mogą posiadać 3x 61 potencjału przez co jestem kompletnie stratny(sprzedaż starych gołębi była tylko po 400 mont (sprzedałem ich 10).Wychodzi na to że jakbym nie wstał wczas rano żeby wylosować sobie fajne gołębie, i zrobił to około 18,to byłbym do przodu wiele,wiele gołębi praktycznie najlepszych w grze.
da123wid
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 gru 2019, o 19:15

Re: Błąd na giełdzie 15.12.2019

Postprzez Bruno » 15 gru 2019, o 19:26

Dokładnie jak przedmówca. Wydałem około 150 000 na gołębie na krótki,średni i daleki dystans, pomijając uniwersalne które były nie warte kupno. Nagle 9,5h później okazuje się że to miało wyglądać inaczej i jest zmiana potencjału na giełdzie. Teraz za te same pieniądze miał był gołębie na każdy dystans i każdy lot. Za 5 monet dostanę 500c czyli jednego gołębia na giełdzie.
Bruno
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 sie 2018, o 16:54

Re: Błąd na giełdzie 15.12.2019

Postprzez da123wid » 15 gru 2019, o 19:36

Dodam jeszcze że zmarnowałem 15 monet na wylosowanie innego gołębia z giełdy dziś rano.Do tego przecież warto dodać że nie spotkałem się z gołębiem który by miał wszystko na 61 a tymczasem wychodzą gołębie które może każdy trafić łatwo.
da123wid
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 gru 2019, o 19:15

Re: Błąd na giełdzie 15.12.2019

Postprzez Remus » 17 gru 2019, o 12:36

no dobrze ze pan wyzerowal licznik ale niedodal pan pieniedzy ,stracilem cos kolo 100000 i co z 5 monet za co mam kupic golebie.to wyglada tak jakby pan zabrał mi pieniadze do zera i radzi teraz zebym sobie kupil nowe golebie tylko za co ?Zadam zwrotu wydanych euro
Remus
 
Posty: 120
Dołączył(a): 8 cze 2015, o 22:03

Re: Błąd na giełdzie 15.12.2019

Postprzez Administrator » 17 gru 2019, o 22:21

Remus napisał(a):no dobrze ze pan wyzerowal licznik ale niedodal pan pieniedzy ,stracilem cos kolo 100000 i co z 5 monet za co mam kupic golebie.to wyglada tak jakby pan zabrał mi pieniadze do zera i radzi teraz zebym sobie kupil nowe golebie tylko za co ?Zadam zwrotu wydanych euro


Pan akurat jest weteranem gry i nie wierze, że kupował Pan gołębie, które nie są przydatne w hodowli. Jeżeli drugiego dnia licytacji będą dostępne lepsze ptaki niż w pierwszym dniu, to ja komuś zabrałem coś, bo kupił niepotrzebnie? Nie będzie zwrotu "euro" gdyż nie jestem wstanie odebrać wszystkich zakupionych ptaków, ba wiele z nich już wyparowało z serwera. Po sprzedaniu niepotrzebnych gołębi każdemu starczyło na zakup kilku sztuk uniwersalnych po poprawce, więc kluczowe było wyzerowanie licznika zakupów, co uczyniłem.
Administrator
Administrator
 
Posty: 313
Dołączył(a): 29 maja 2015, o 15:22

Re: Błąd na giełdzie 15.12.2019

Postprzez Remus » 17 gru 2019, o 22:41

a jednak kupilem co było skad mialem wiedziec ze jest bład ,Nieprzykladam wagi do gry na tym serwerze ale ciulam euro przez caly sezon zeby dokupic pare sztuk z gieldy i teraz mam slabiutkie uniwersalne i brak euro.to niejest fer niestety.
Remus
 
Posty: 120
Dołączył(a): 8 cze 2015, o 22:03

Re: Błąd na giełdzie 15.12.2019

Postprzez da123wid » 17 gru 2019, o 22:50

Remus napisał(a):a jednak kupilem co było skad mialem wiedziec ze jest bład ,Nieprzykladam wagi do gry na tym serwerze ale ciulam euro przez caly sezon zeby dokupic pare sztuk z gieldy i teraz mam slabiutkie uniwersalne i brak euro.to niejest fer niestety.

Piszę o tym z adminem na panelu ale chłop chyba sam gierki nie ogarnia.Te gołębie które weszły ja osobiście nazywam "game changerami" czyli takimi zmieniaczami gry.Zwykle było tak że na giełdzie max 60 potencjału można było wychaczyć,a gołębie 61 tylko za monety.Niestety teraz gdy 90% graczy spłukało się z rana bo pokupowali gołębie słabe uniwersalne,lub średniawe krótko/średniodystansowe i nie mają pieniędzy na kupienie gołębi za mocnych(sprzedałem część gołębi z rana i kupiłem 5 gołębi i chyba za 2 lub 3 siadł gołąb 3x61)
da123wid
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 gru 2019, o 19:15

Re: Błąd na giełdzie 15.12.2019

Postprzez Administrator » 18 gru 2019, o 23:22

Remus napisał(a):a jednak kupilem co było skad mialem wiedziec ze jest bład ,Nieprzykladam wagi do gry na tym serwerze ale ciulam euro przez caly sezon zeby dokupic pare sztuk z gieldy i teraz mam slabiutkie uniwersalne i brak euro.to niejest fer niestety.


Przejrzałem Pana logi i ostatecznie podtrzymuje swoje stanowisko, że wcale nie wyszedł Pan na moim rozwiązaniu źle, oczywiście można by zamienić całe pierwsze zakupy, na ptaki dostępne po godzinie 18, ale porozmawiajmy o faktach. Kupił Pan 23 gołębie przed godziną 18 i 20 gołębi po godzinie 18 co daje nam łącznie kwotę 43 gołębi i żaden gracz nie jest wstanie kupić takiej ilości w czasie jednej giełdy. Cała filozofia zakupów na giełdzie polega na równowadze i analizie, 20 gołębi zakupionych w końcówce giełdy nie zrujnowały Pana budżetu w przeciwieństwie do zakupów porannych, ba i w tym przypadku straty przyniosły gołębie z pozycji 21,22,23. Tutaj załóżmy, że nie ma błędu i dokonuje Pan zakupu tylko po 18. Posiada Pan wtedy 23 ptaki (o 3 więcej niż obecnie) i czy te 3 ptaki są przydatniejsze w hodowli niż pozostała 20stka. Moglibyśmy rozmawiać o zwrocie kwoty za zakupy gdyby każdy był wstanie oddać 100% zakupionych gołębi rano.

Panie da123wid, jeśli ktoś tu czegoś nie ogarnia, to na pewno nie ja, wystąpił błąd, błędy się naprawia, a nie robi na nich karierę czy interesy. Gdyby 90% graczy na serwerze dokonało zakupów, to w ogóle nie byłoby tematu modyfikacji giełdy i byłaby "poroniona" przez całe 3 dni. Napisze to trochę w slangu młodzieżowym, ale większość graczy wyczuło jednak "blussa" i zaczekała na moją interwencje, taka sytuacja dotknęła nas drugi raz w przeciągu kilku lat istnienia gry. Oczywiście jestem świadom, że wszystkich nie zadowolę, że pojedynczy gracze będą mieć wątpliwości, ale ogół społeczności uznał sposób rozwiązania sprawy za uczciwy i sprawiedliwy. Kończąc puentę, zamiast narzekać proponuje wszystko dobrze policzyć. :)
Administrator
Administrator
 
Posty: 313
Dołączył(a): 29 maja 2015, o 15:22


Powrót do Błędy i zgłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości