Oblot z gołębnika lotowo-rozpłodowego

Oblot z gołębnika lotowo-rozpłodowego

Postprzez MajkTajson » 10 cze 2015, o 12:46

Myślę że lotowanie gołębiami które wychowują młode jest nie możliwe to dobra decyzja , ale oblot przynajmniej podzielony na dwie pory np od 6 do 12 dla samic i potem np od 12 do 18 dla samców mógł by zdać egzamin i np mozliwość 1 godziny żeby nie zabrało to dużego procentu czasu wychowu młodych .Gołębie po lęgach będą bez formy i cięzko je bedzie tak szybko doprowadzic do formy, a takie rozwiazanie pozwolilo by na utrzymanie tej formy jesli ktoś bedzie aktywny
Jak myślicie ? Co na to twórcy gry ?
MajkTajson
 
Posty: 86
Dołączył(a): 10 cze 2015, o 11:14

Re: Oblot z gołębnika lotowo-rozpłodowego

Postprzez MajkTajson » 10 cze 2015, o 12:48

Np gdy forma takiego gołębia spada o 8 % powiedzmy ( nie wiem o ile spada ;p) to taki oblot godzinny by mu obniżył ten procent o połowe tzn spadł by mu w tym przypadku o 4 % . A moze jakieś inne rozwiązanie?:)
MajkTajson
 
Posty: 86
Dołączył(a): 10 cze 2015, o 11:14

Re: Oblot z gołębnika lotowo-rozpłodowego

Postprzez Techniczny » 24 cze 2015, o 15:44

Witam,
Rozwiązanie jest proste - nie lotujemy dobrych rozpłodowców i wyciskamy z nich jak najwięcej dobrych młodych :) Jak już napisałem w innym temacie, wyjmowanie rodziców z gniazd podczas lęgu powodowałoby więcej problemów i zamieszania, niż to rozwiązanie jest warte. Przenoszę do archiwum.
Pozdrawiam
Techniczny
Administrator
 
Posty: 213
Dołączył(a): 29 maja 2015, o 14:38


Powrót do Archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość