NO TE AUKCJE!!

Jeżeli masz jakieś pomysły na urozmaicenie gry, podziel się nimi właśnie tu.

NO TE AUKCJE!!

Postprzez @Sitek » 30 kwi 2016, o 07:58

Szanowni Państwo :),

Otóż, no żeby w jakiś sposób poradzić, tej niechęci do gry oraz oceny niektórych graczy, wpadłem na dosyć nietypowy pomysł, ale może w jakimś stopniu dązący do rozwiązania problemu dotyczącego tych żądanych przez wielu graczy aukcji. Rozwiązanie nie jest dopracowne(to tylko pomysł, a pewnie i niezbyt mądry),fakt ciężko rozwikłać ten problem, ale jeśli chcielibyśmy uniknąć "przekrętów" i problemów dotyczących nierówności gry, proponuję zachowanie akualnej opcji z kupcem, ale dodanie dodatkowej funkcji no np."wystaw na aukcję 'kup teraz'"(prawie jak allegro xD). Na co by to się składało:
-myślę o dodatniu funkcji "wystaw na giełdę za "xxx C"( czyli za cenę odpowiadającą sprzedaży u kupca) załóżmy jeżeli obecnie gołąb średni o potecjale 26 kosztuje +/- 400C u kupca, to wystawienie go na aucję kup teraz byłoby za powiedzmy cenę +/-no xxxC większą, dlaczego?, no bo nie każdy wtedy by chciał wystawiać, żeby sobie konkurecji nie robić:P
- oczywiście musiałoby to podlegać limitowi załóżmy 100 sztuk na sezon, mając 300 z limitu kupca , łącznie mamy już 400, (czyli już mały plus);
-kolejna rzecz, dlaczego mówię o opcji "kup teraz" żeby uniknąć niechcianym sprawą:
po 1 primo zaprzestaniemy, bezsenoswnemu licytowaniu ceny i niepotrzebnej agresji wynikającej z możliwości przebijania się nawzajem do nieskończonośći xD,
po 2 primo nietypowemu wykupywaniu, otóż co mam na myśli, jeśli przykładowo sprzedajemy na aukcję gołębia za 400C, jego cena na aukcji za 'kup teraz' nie może być od tej ceny mniejsza, ponieważ biorąc pod uwagę prosty przykład: niektórzy mają pieniądze, a nie wykorzystują limitu, żeby móc zapobiec konkurecji by wykupywali bez sensu gołębie i je sprzedawali, tylko po to by innym nie dać możliwości poprawy gry;
po 3 primo, nie może ta cena iść w nieskończoność, bo i tak ta kasa nie była by z korzyścią dla hodowcy, a przecież czasami, to za kolosalne sumy byle dziady idą, tylko dlatego, że komuś się coś umyśli, a tak to jak ktoś będzię miał ochotę kupić to pyknie sobie "kup teraz" i tyle i myślę że ta funkcja była by 24h
-kolejnie przykładowo, wielu hodowców(jak sam również) posiadamy te róznego rodzaju gołębie rozpłodowe, które lecą do kupca za niewielkie sumy a czasem nawet za 5C, myślę, że pod tym względem kto by chciał, mógły je wystawić i wspomóc niektórch w brakach( chociaż wiem, że nie ma co sobie konkurecji robić :D);
-co z kasą zapłaconą za gołębie?, rozważam dwie opcje, alebo leci wszystko na konto admina, albo w powietrze poprostu, żeby każdy był zadowolony;
-co z gołebiami, które nie zostaną wykupione?, to samo co się dzieję z nimi u kupca, przedpadną i tyle, płączu nie będzie, bo z opcją do kupca dzieję się to samo;
-czy zauważam tutaj błędy? w pomyślę no pewnie jest wiele, no, lecz napewno będzie mniej nudno niż teraz, za to nikt nie będzie ciągle' wkuwi.....' pytaniami, gdzie kupić gołębie i co z aukcjami?,
-przebieg aukcji, myśle, że nie podlegał by zmianie, a cena początkowa byłaby od 0C oczywiście i licytacja do możliwej ceny kup teraz
-jaka cena za kup teraz, a no nie wiem, myślę że to trzebaby było ustalić, ale zakładam tutaj zakres względem ilośći gołebi na serwie, jeśli gołąb jest w dwóch najlepszych potach, zakładając teraz sprint 30/29 x3( nie liczyłbym na takie na aukcji, ale to przykład) to x3 , natomiast wraz ze spadkiem potu współczynnik by malał,dajmy 28,27 x2, a reszta x1,5 powiedzmy(ale to nie wiem) a i tak by kasa nie szła na konto hodowcy
-teraz jeszcze rozważam ostanią opcję która, mi przychodzi do głowy(bo sporo zapomniałem), dotycząca jakości gołebie na tych aukcjach, no to będzie zależało od dwóch czynników, od charakteru hodowcy i od tego ile kto ma młodych, jeśli wykorzysta limit to pod koniec sezonu coś napewno na aukcji się pojawi, bo jeśli różnica sprzedaży byłaby tak niewielka, to nie wierzę, że ktoś czołowe gołębie będzie wystawiał na aukcje, ale zwiększając róznicę, nie wiem czy to też byłoby dobre, no ale to nie moja w tym brożka....
Opisałem się trochę, a pomysł i tak pewnie, o kant kuli potłuc, no ale nie dla mojego to dobra, tylko dla tych co tak jęczą ciągle, bo to już zaczyna powoli denerwować, a dodajmy że ilośc graczy na serwie spada niestety :(

No to tyle z mojej strony! Pozdrawiam :D
@Sitek
 
Posty: 58
Dołączył(a): 26 lip 2015, o 23:15

Re: NO TE AUKCJE!!

Postprzez Rafał1903 » 7 maja 2016, o 18:06

Mi tam się podoba, choć i tak obecnie jest mało graczy, ale po pierwsze to bym usunął to cholerne zwoływanie!!!!
Rafał1903
 
Posty: 204
Dołączył(a): 11 cze 2015, o 21:17

Re: NO TE AUKCJE!!

Postprzez piszym » 7 maja 2016, o 21:33

moim zdaniem Admin powinien to rozważyć, ciekawy pomysł
piszym
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 sty 2016, o 21:07

Re: NO TE AUKCJE!!

Postprzez NAMA » 8 maja 2016, o 11:48

Rafał1903 napisał(a):Mi tam się podoba, choć i tak obecnie jest mało graczy, ale po pierwsze to bym usunął to cholerne zwoływanie!!!!

Też jestem za zniesieniem zwoływania.
NAMA
 
Posty: 61
Dołączył(a): 8 cze 2015, o 18:17


Powrót do Propozycje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron