LIGI

Jeżeli masz jakieś pomysły na urozmaicenie gry, podziel się nimi właśnie tu.

LIGI

Postprzez *The Last Knight* » 21 lis 2020, o 12:15

Cześć wszystkim

Kontynuując wypowiedź którą rozpocząłem na czacie.

Propozycją, która myślę mogła by nową ciekawą rywalizację.

Wszystko oczywiście zależy od Admina, może będzie na nie, a może zaakceptuję, myślę że to zależy od głosu większości.

Podział na LIGI

Poszczególna liga wg mnie powinna zawierać hodowców w liczbie od 12-16, im więcej tym mniej atrakcyjnie, a ja patrzyłbym na to żeby oddzielić "mistrzów" od graczy przeciętnych i słabych.
Działałoby to na zasadzie podziału potencjału, a dlaczego? bo jakby robić wyniki wg potencjału, to tak owi "mistrzowie" nie zawsze byli by pierwsi, a dlaczego?
Odpowiedź jest raczej jasna, wszystko zależy od szczęścia.
Nie wiem na ile jest możliwość modyfikacji gry, ale to to bym widział tak że:
W zakładce "SIEDZIBA ZWIĄZKU" dodać do rankingów hodowców:
LIGA A - LIGA MISTRZÓW (16 członków, 12 zostaje zawsze 4 spadkowiczów do LIGI B miejsca 13-16)
LIGA B - LIGA ŚWIATOWA (16 członków, 8 zostaje, 4 awansuje do LIGI A miejsca 1-4, 4 spada do LIGI C miejsca 13-16)
LIGA C - LIGA EUROPEJSKA (16 członków, 8 zostaje, 4 awansuje do LIGI B miejsca 1-4, 4 spada do LIGI D miejsca 13-16)
LIGA D - LIGA POLSKA (16 członków, 8 zostaje, 4 awansuje do LIGI C miejsca 1-4, 4 spada do LIGI E miejsca 13-16)
LIGA E - LIGA MIASTOWA (16 członków, 8 zostaje, 4 awansuje do LIGI D miejsca 1-4, 4 spada do LIGI F miejsca 13-16)
LIGA F - LIGA PODWÓRKOWA (reszta hodowców członków, 8 zostaje, 4 awansuje do LIGI E miejsca 1-4)

Podział może być losowy, bo w ciągu 6 sezonów osoba z ligi F awansuje do ligi A itp... każdy świeży hodowca, trafia do ligi F, każdy który nie będzie lotował spada poszczególnie niżej, tak, że fajnie samo będzie się to układało, a przeciętni gracze będą mogli mieć przyjemność z życia( oddział u Nas tak właśnie od 3-4 lat stosuje)

Liczenie oczywiście 5 z całości dorosłe i 5 z całości młode.
Wyniki musiałby być do poszczególnych LIG i to jest może ból cały np.
LIGA A ma 16 hodowców kładą 1500 gołebi do konkursu mieści się 300...i wg tego 5 z całości i to jest klasyfikacja LIGI A
znów np.
LIGA D - z czasem przeciętni gracze kładą 300 na lot czyli 60 do konkursu... itd itd.
Zwykle można przyjąć że w lidze A-E będą członkowie miejsc 1-80, to liga F to cała reszta, czyli osoby które normalnie nie widnieją.

Może ktoś powiedzieć, że w sekcji byłoby podobnie...otóż nie, bo sekcji wyniki nie są nigdzie brane pod uwagę i nigdzie dokumentowane, to jest rywalizacja graczy, nie zależnie od admina.

Tutaj ja bym puchary miejsc 1-3, czyli:
"1 miejsce LIGI X sezon xx"
"2 miejsce LIGI X sezon xx"
"3 miejsce LIGI X sezon xx"

Zestawie wyglądało by tak dla LIG B-E, dla A nie byłby tylko spadek, a dla F byłby tylko awans

1. hodowca xxx, liczba konkursów, punkty. [awans do wyższej ligi]
2. hodowca xxx, liczba konkursów, punkty. [awans do wyższej ligi]
3. hodowca xxx, liczba konkursów, punkty. [awans do wyższej ligi]
4. hodowca xxx, liczba konkursów, punkty. [awans do wyższej ligi]

5. hodowca xxx, liczba konkursów, punkty. [pozostaje w lidze]
6. hodowca xxx, liczba konkursów, punkty. [pozostaje w lidze]
7. hodowca xxx, liczba konkursów, punkty. [pozostaje w lidze]
8. hodowca xxx, liczba konkursów, punkty. [pozostaje w lidze]
9. hodowca xxx, liczba konkursów, punkty. [pozostaje w lidze]
10. hodowca xxx, liczba konkursów, punkty. [pozostaje w lidze]
11. hodowca xxx, liczba konkursów, punkty. [pozostaje w lidze]
12. hodowca xxx, liczba konkursów, punkty. [pozostaje w lidze]

13. hodowca xxx, liczba konkursów, punkty. [spadek do niższej ligii]
14. hodowca xxx, liczba konkursów, punkty. [spadek do niższej ligii]
15. hodowca xxx, liczba konkursów, punkty. [spadek do niższej ligii]
16. hodowca xxx, liczba konkursów, punkty. [spadek do niższej ligii]


Nagrody, to już w woli admina...czy da czy nie, mi na tym nie zależy, tutaj myślę głos reszty czy chcą.

Wiele osób pewnie powie że nie ma to sensu...hmm...nie do końca, bo to pozwoli na fajne rywalizowanie.
Tutaj patrzę na podstawie realnego lotowania, bardzo fajnie to urozmaica życia i wyrównuje szanse dla osób o porównywalnym poziomie.
Jeśli ktoś powie że wygranie będzie łatwe to się myli...najprędzej to wyjdzie na lotach dalekodystansowych gdzie idzie mało ptaków a im mniej ptaków na lot tym mniej do konkursu normalne...jak będzie wchodzić 10-20 sztuk do konkursy z maratonu, to bywa tak że jeden złapie 10 konkursów, a iinych 10 po 1 itd. więc mi się wydaję, że fajnie podzieli to szanse i jak nie w ogólnych klasyfikacjach gdzie często dominują niektórzy hodowcy i niech mają, bo mi to nie przeszkadza, ale czemu nie pobawić się w inne rzeczy.
Dwa większa szansa na zdobycie jakiś drobnych monet prezentując dużo niższy poziom lotowy.

I wydaje mi sie żę to tyle...wyniki jeśli jest możliwość, a to tylko w kwestii admina
Zobacz ranking lotu-> i tam dołożyć zakładki ligi, czy jakoś tak i tyle...
Liczenie myślę, że jest automatyczne, a im więcej osób będzie za tym większa szansa, że taka przypadłość Nam się zdaży
"Nie ma nic złego w tym żeby przegrać, źle jest nie próbować wygrać."
*The Last Knight*
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2017, o 15:54

Re: LIGI

Postprzez Łukasz T hodowca » 21 lis 2020, o 15:27

Pomysł dobry, jednak w tej grze dużo już było propozycji poddawanych przez graczy a niestety niewielki procent został zaakceptowany , jednak myślę że warto urozmaicić grę , dawno nie było żadnych zmian
Łukasz T hodowca
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 gru 2019, o 19:06

Re: LIGI

Postprzez ******sinopapuciaty****** » 22 lis 2020, o 13:07

dla nowych to super bo już w pierwszym sezonie by mogli coś ugrać a nie dopiero w > 3
******sinopapuciaty******
 
Posty: 241
Dołączył(a): 8 cze 2015, o 18:48

Re: LIGI

Postprzez JAN AARDEN » 22 lis 2020, o 23:04

To pomysł na nową grę (nowy świat)
Bądź jak gołąb! Sraj na wszystko
JAN AARDEN
 
Posty: 284
Dołączył(a): 8 cze 2015, o 23:29

Re: LIGI

Postprzez ******sinopapuciaty****** » 24 lis 2020, o 12:25

Nowy serwer to podstawowe kryteria to powinny być : szybkość lotu gołebia, wytrzymałość, orientacja oraz ewentualnie szybkość regeneracji. a nie krótki dystans, średni i daleki. Bo gołab krótkodystansowy z wiatrem może być lepszy od średniodystansowego, a średniodystansowy od dalekodystansowego, a odwrotnie ma się pod wiatr, Wdowieństwo np. poprawia szybkość lub /i pozycja z gniazda. Trening poprawia wytrzymałość i orientację a wydłuża regenerację. Zależności mogło by być wiele więcej. Wczesny chów młodych przyspiesza pierzenie itd. itp. Również waga gołebia powinna odgrywać jakąś rolę. Gołab cięższy pod wiatr jest lepszy a tego tu nie ma. Nikt nie powinien widzieć jakiś tam gwiazdek tylko skrzydło jak się pierzy, wagę czy ma optymalną, a resztę cech powinien wywnioskować. Na podstawie treningów i lotów. Wtedy zbliżylibyśmy się do reala chociaż w małym stopniu. Wagę ptaka można by regulować ilością karmy, a nie jak teraz klikasz na paśnik i wszystko ma zapas na 3 dni w grze, w przeniesieniu na real na > niz 2 tygodnie. Wiadomo że gołebie młodsze są szybsze lecz mniej wytrzymałe, a tutaj ............... liczą się gwiazdki i wiek. Nic nie zależy od gracza.
******sinopapuciaty******
 
Posty: 241
Dołączył(a): 8 cze 2015, o 18:48

Re: LIGI

Postprzez ******sinopapuciaty****** » 2 gru 2020, o 12:28

Ciekawe czy admin w ogóle na forum zagląda?
******sinopapuciaty******
 
Posty: 241
Dołączył(a): 8 cze 2015, o 18:48


Powrót do Propozycje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron