potencjal

Tutaj możemy swobodnie porozmawiać na temat gry.

Re: potencjal

Postprzez Techniczny » 9 cze 2015, o 21:10

Nie do końca rozumiem problem. Silnik gry, który oblicza czas lotu gołębia, korzysta tylko z 1 liczby wskazującej potencjał gołębia. W związku, iż gołąb posiada 3 potencjały, trzeba było wykonać pewne przeliczenia, aby z tych trzech potencjałów zrobić 1 dla danego lotu (i określonej ilości kilometrów). W artykule jest opisane, w jaki sposób wybierany/obliczany jest ten 1 potencjał. Im wyższy ten wybrany/obliczony potencjał, tym gołąb będzie miał lepszy czas. Oczywiście to wszystko po uwzględnieniu formy.
Techniczny
Administrator
 
Posty: 213
Dołączył(a): 29 maja 2015, o 14:38

Re: potencjal

Postprzez Michał Sz » 9 cze 2015, o 21:21

Czyli jak lot krótki to obliczamy 1 pot jak dobrze zrozumiałem i czym on większy to lepiej i to tak do kazdego gołębia czy wystarczy jak jest gołąb sprinter do dawać go na krótki dystans i powinien isć dobrze a na dalekim gorzej tak ?
Michał Sz
 
Posty: 316
Dołączył(a): 9 cze 2015, o 00:56

Re: potencjal

Postprzez Techniczny » 9 cze 2015, o 21:25

Tak, oczywiście.
Techniczny
Administrator
 
Posty: 213
Dołączył(a): 29 maja 2015, o 14:38

Re: potencjal

Postprzez Michał Sz » 9 cze 2015, o 21:36

czyli wynika z tego ze najlepiej mieć gołębie uniwersalne albo sobie podzielić gołębie na 4 gołębniki i mieć w 1 na krótkie , 2 na średnie , 3 na dalekie i 4 uniwersalne i sobie dobierać do lotu bo pewnie nie ma opcji automatycznego wybierania najlepszych gołębi na dany lot ?
Michał Sz
 
Posty: 316
Dołączył(a): 9 cze 2015, o 00:56

Re: potencjal

Postprzez JAN AARDEN » 18 cze 2015, o 20:28

Administrator napisał(a):Potencjał bazowy nie rośnie, a jego wzrost można uzyskać jedynie umiejętnym rozmnażaniem, ale do tego gracz potrzebuje odpowiednich ptaków (tych z dobrym potencjałem rozpłodowym). Natomiast w zależności od zdobytego doświadczenia i wieku gołąb otrzymuje bonusy bądź kary w czasie lotów.

pytanie jakie to kary i bonusy i gdzie beda one widoczne ;)
Bądź jak gołąb! Sraj na wszystko
JAN AARDEN
 
Posty: 284
Dołączył(a): 8 cze 2015, o 23:29

Re: potencjal

Postprzez JAN AARDEN » 19 cze 2015, o 10:20

czy moze administrator cos powiedziec na powyrzsze moje pytanie ;) okarach i bonusach ;)
Bądź jak gołąb! Sraj na wszystko
JAN AARDEN
 
Posty: 284
Dołączył(a): 8 cze 2015, o 23:29

Re: potencjal

Postprzez Przemek » 20 cze 2015, o 08:07

wydaje mi sie ze to chodzilo o to ze jak ma dobra forme i doswidczenie, obloty itp to to sa te bonusy a kary to wiek np
Przemek
 
Posty: 134
Dołączył(a): 9 cze 2015, o 02:50

Poprzednia strona

Powrót do Pogaduchy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości