EURO 2016

Moderatorzy: jmjmj, @Sitek

Re: EURO 2016

Postprzez pablos1000 » 15 cze 2016, o 21:32

zgłaszam się
pablos1000
 
Posty: 22
Dołączył(a): 30 mar 2016, o 08:30

Re: EURO 2016

Postprzez Alek11 » 16 cze 2016, o 08:01

Ja też się zgłaszam. :)
Alek11
 
Posty: 20
Dołączył(a): 7 sty 2016, o 19:10

FAZA PUCHAROWA

Postprzez @Sitek » 22 cze 2016, o 20:31

Drodzy gracze, tak właśnie rozmyślam nad tym w jaki sposób was pocieszyć ciekawym rozwiązaniem tego całego typowania.
mamy tak:
- 8 meczy 1/8 finału (tutaj mamy kilka meczy na dzień i myślę że 2 z dnia wystarczy czyli 6 meczy)
-4 mecze 1/4 finały/(jeden mecz dziennie zatem wszystkie)
-2 mecze 1/2 finału (to co powyżej)
-i 1 mecz wielkiego finału(walki o trzecie w terminarzu nie widzę)
zatem do dyspozycji mamy 15 meczy z czego proponuję wybrać jak powyżej czyli 13 meczy, w zasadzie niewielka różnica, ale jednak dla mnie też lepiej
Możemy pozostaać tak jak dotychczas czyli typowanie wyniku i meczu, ale co z uzwględnianiem dogrywek i ewnetualnych karnych.
Ponieważ nie mam nic jeszcze przygotowane do obliczania, zatem jestem otwarty na każdą propozycję z waszej strony.
Dlatego też proszę się poniżej udzielać w tym temacie, tylko nie bez sensu, bo zbędna lektura powstanie.

Albo ja widzę to w następujący sposób:
typujemy w etapach:
1. typowanie zwycięzcy jak do tej pory. 1pkt

2.typowanie wyniku (jaki zostanie po 90 minutach gry) 2 pkt

3. typowanie czy będzie dogrywka czy nie i teraz widzę to tak:
typujemy w stylu TAK/NIE i teraz można to rozważyć w dwojaki sposób:
jeżeli owa dogrywka się odbędzie a gracz postawi na NIE otrzyma 0 pkt(tutaj bez konsekwencji)
jeżeli się nie odbędzie i gracz postawi na Nie to otrzyma 1,5 pkt. (bo to będzie łatwe do uzyskania).
ALE!!!Przedewszystkim jeżeli gracz zatypuje że dogrywka się nie odbędzie to już z góry zakładamy że nie typuję dalej.( wtedy może uzyskać max 4,5 pkt za mecz), w przypadku typowania dalej, może komisyjnie dostać 0 pkt za niesubordynację :P

4.Jeżli natomiast gracz postawi na TAK, może ale nie musi zatypować etapowo, a zatem:
a) typowanie zwycięzcy po dogrywce(tak jak w pkt 1) 1pkt do uzystania
b) Typowanie wyniku po dogrywce (podobnie jak w pkt nr.2) 3pkt do uzyskania tutaj będę uwzględniał punkty cząstkowe od 0-3 pkt
c) Typowanie czy będą rzuty karne czy nie. I tutaj 4 możliwośći:
Stawiamy na TAK i się odbędą 2 pkt.
Stawiamy na TAK i się nie odbędą -0,25 pkt
Stawiamy na NIE i się nie odbędą 2 pkt.
Stawiamy na NIe i się odbędą -0,25 pkt.
Dlatego można nie typować wogólę i zakończyć to na typowaniu z podpunktu (b) co za tym idzie typować punktu c i d też nie można.

d) Jeżli takie nastąpią to znaczy że był, remis(nawet jak różny od zera) dlatego zadaniem ostatnim jest wskazanie wyniku w karnych(Tylko karnych, nie uwzględniając wyniku jaki był w meczu) co za tym idzie wskazanie zwycięzcy meczu i za to cudowne osiągnięcie daję (6 pkt) 2 pkt za korzyśc bramkową drużyny 4 pkt za dobry wynik(również tutaj od 0-4 w zależności od bliskości do wyniku końcowego)

Ale szanowni państwo z tym typowaniem rozgrywki nie jest tak łatwo, przedewszystkim są dwa podstawowe warunki początkowe.
Jeżeli gracz zatypuję dogrywkę na TAK i owa dogrywka się odbędzie gracz otrzyma 2 pkt( i będzie brane dalej pod uwagę reszta), Natomiast JEŻELI GRACZ ZATYPUJĘ ŻE TAKA DOGRYWKA SIĘ ODBĘDZIE, A MECZ SKOŃCZY SIĘ PO 90 MINUTACH, OTRZYMUJĘ (-0,25 PKT), i jego dalesze typowanie nie ma sensu.
No żebym ja nie miał dużo liczenia, was nie kusiło bez sensu typować, a do tego żeby nie było tak łatwo drodzy koledzy.

I teraz przykład mecz Włochy-Hiszpania
pierwszy:
1,Włochy-Hiszpania typ 2/1/x (0 lub 1 pkt)
2, Włochy-Hiszpania przykładowo 1:0 (0 lub 2 pkt)
3.Nie. ( i koniec dalej nie typujemy) 0 lub 1,5 pkt.
drugi:
1,Włochy-Hiszpania typ 1
2, Włochy-Hiszpania przykładowo 1:0
3. TAK' (i tutaj -0,25pkt lub 2 pkt)
4a Włochy-Hiszpania typ 2 ( 0 lub 1 pkt)
4b Włochy-Hiszpania 2:1 (tutaj każdy uderza jak chcę, ocena będzie cząstkowa)
4c TAK (ale tutaj nie trzeba, można zakończyc na punkcie 4b) -0,25 lub 2 pkt
4d Włochy-Hiszpania 5:3 (chodzi o rzuty karne) i tutaj jeśli wygrałyby Włochy to już jest 2 pkt, i za wynik będzie od 0-4 pkt.

Zagmatwane to trochę, ale kto powiedział, że ma być łatwo, tylko jeśli będziemy się tak bawić to 1 mecz dziennie tylko będzie typowany, bo kto to ogarnię :P
Albo pozostaniemy przy tym co jest, tylko, że wtedy nie będzie tak wielkich roszad, bo w tym przypadku można ostro odjechać do przodu, albo polecieć w dół :P
@Sitek
 
Posty: 58
Dołączył(a): 26 lip 2015, o 23:15

Re: FAZA PUCHAROWA

Postprzez kuba92 » 23 cze 2016, o 20:31

Moja propozycja
1. Dokładny wyniki do 90 min - 2 pkt
2. Typ na awans - 1 pkt
3. Dogrywka T/N - 1 pkt
4. Karne T/N - 1 pkt
Do zdobycia - 5 pkt
Ewentualnie można dokladny wynik po dogrywce czy karnych dołożyc, jeśli ktoś by nie zatypował dogrywki, czy karnych to brany byłby wynik po 90 minutach i tutaj do zdobycia byłby jeszcze 1 pkt.
kuba92
 
Posty: 26
Dołączył(a): 21 wrz 2015, o 00:49

Re: FAZA PUCHAROWA

Postprzez Legenda » 23 cze 2016, o 22:18

Niech się każdy wypowie. Ja jestem za pozostawieniem dotychczasowych reguł, czyli dokładny wynik oraz typ po 90 minutach. Dogrywki i karne powodują, że liczenie będzie chyba dość skomplikowane chyba...
Legenda
 
Posty: 18
Dołączył(a): 28 cze 2015, o 17:33

Re: FAZA PUCHAROWA

Postprzez ******sinopapuciaty****** » 23 cze 2016, o 22:27

ja bym zostawił wynik po dogrywce czyli końcowy, jeżeli remis to normalne że będą karne których nie brałbym w ogóle pod uwagę ewentualnie jedynie kto awansuje
Bo jeżeli bieżemy wynik po 90 min to wiadomo że dalej typują tylko ci co dali remis, następnie po dogrywce czyli typują tylko ci co dali remis itd
******sinopapuciaty******
 
Posty: 241
Dołączył(a): 8 cze 2015, o 18:48

Re: FAZA PUCHAROWA

Postprzez @Sitek » 23 cze 2016, o 22:38

właśnie nad tym samym rozmyślam...dlatego musiłoby być niezależne znów jedno od drugiego, czyli każdy by typował jak chciał np może dać wynik 10:0 po 90 minutach a potem dać że będzie 0:0 po dogrywce, ale nie wiem czy to ma sens jakikolwiek...chcę wam namieszać trochę ale tak , żeby mi było łatwo liczyć :) piszcie narazie rozważam opcję kuby, tylko ona z warunkami by musiała być, żeby jakiś rozrzut był. :) około 15 musi się pojawić kupon żeby mógłbyć 24 h zatem trzeba się sprężać troszkę ... licze na jakieś kom. jutro się tym jeszcze zaję
@Sitek
 
Posty: 58
Dołączył(a): 26 lip 2015, o 23:15

Re: FAZA PUCHAROWA

Postprzez VANHEE 2 » 24 cze 2016, o 11:29

Moja propozycja jest następująca:
Mecz=Szwajcaria-Polska
Wynik=0-2=2 pkt
Typ=X=1 pkt
Jeżeli ktoś typuje wynik 0-0
To pisze dalej:
Dogrywka-T/N=1 pkt
Karne-T/N=1 pkt
Wynik w karnych-4/5=2 pkt

W sumie można zdobyć-7 pkt ( Więc jak komuś się uda to fajne odskoczy)

Krótko, zwięźle i na temat ;)
Wtedy było by prosto liczyć i nie było by takiego zamieszania z 0,5 pkt czy 0,25 pkt.
Myślę, że się podoba jak nie to nie.
POZDRAWIAM 8-)
VANHEE 2
 
Posty: 25
Dołączył(a): 19 cze 2015, o 14:36

Re: FAZA PUCHAROWA

Postprzez @Sitek » 24 cze 2016, o 11:35

Tylko jeden może zdobyć 7a drugi 3, musi być to niezależne, bo trochę będzie no fair
@Sitek
 
Posty: 58
Dołączył(a): 26 lip 2015, o 23:15

Re: FAZA PUCHAROWA

Postprzez Remus » 25 cze 2016, o 07:50

zaduzo kombinujecie. To jest niesprawiedliwe ktos w fazie grupowej typowal dobrze a teraz ma przegrac to niefer. powinno zostac tak jak bylo typowany wynik i kto awansuje dalej. jA niekumam tego zabardzo dlatego nietypuje dalej. Dzieki za konkurs bylo ok zeby nie te zmiany.
Remus
 
Posty: 120
Dołączył(a): 8 cze 2015, o 22:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konkurs Euro 2016

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron