rodzaj golebi a odleglosc lotu

Czegoś nie wiesz? Masz jakieś wątpliwości? Zapytaj innych.

rodzaj golebi a odleglosc lotu

Postprzez Przemek » 18 cze 2015, o 08:05

witam, czy jest sens zeby zapisywac na krotki lot maratonczyka? oczywiscie przy dobrej pogodzie. mozna go spokojnie puszczac czy raczej jest duze prawdopodobienstwo ze taki maratonczyk sie zgubi oraz na odwrot sprintera na dalekie, chodzi mi o dobre warunki lotu.


i jeszcze jedno pytanko na wczorajszym locie zaginal mi golab uniwersalny 13-13-13 a warunki byly dobre, czy to normalne ze jest taki odsiew podczas lotu w grze nawet przy dobrej pogodzie? czy to zdarzenie losowe ze zaginal? bo golab az taki slaby chyba niebyl zeby zaginac?:P

na odpowiedz licze raczej od technicznego lub admina

pozdrawiam
Przemek
 
Posty: 134
Dołączył(a): 9 cze 2015, o 02:50

Re: rodzaj golebi a odleglosc lotu

Postprzez Techniczny » 18 cze 2015, o 10:59

Witam,

Na pierwsze pytanie odpowiedzieć mógłby w zasadzie każdy i byłaby to jego subiektywna opinia. Moja jest taka, że nie warto zapisywać gołębi, które nie mają realnych szans na konkurs. Jedyne na co mają szansę, to się zgubić. Co prawda na krótszych dystansach tego nie widać, ale dając sprinterów na maratony, gubienie stanie się problemem.

Na drugie pytanie odpowiem tak. Każdy gołąb ma szansę na zgubienie się - większą albo mniejszą, ale ma. Może się zdarzyć, że zginie gołąb z pot. krótkodystansowym 20 na locie 100km. Co prawda szansa jest znikoma, ale jedyne, co należy obwiniać za taką sytuację to pech :)

Pozdrawiam
Techniczny
Administrator
 
Posty: 213
Dołączył(a): 29 maja 2015, o 14:38

Re: rodzaj golebi a odleglosc lotu

Postprzez ibisz85 » 18 cze 2015, o 15:37

Może Techniczny napisz tak że od 100 km do 200 km dajemy Sprintery od 200 do 300 Średnio Dystansowe od 300 do 400 Maratończyka mam racje czy nie ??
ibisz85
 
Posty: 40
Dołączył(a): 15 cze 2015, o 20:51

Re: rodzaj golebi a odleglosc lotu

Postprzez Przemek » 18 cze 2015, o 22:15

Techniczny napisał(a):Witam,

Na pierwsze pytanie odpowiedzieć mógłby w zasadzie każdy i byłaby to jego subiektywna opinia. Moja jest taka, że nie warto zapisywać gołębi, które nie mają realnych szans na konkurs. Jedyne na co mają szansę, to się zgubić. Co prawda na krótszych dystansach tego nie widać, ale dając sprinterów na maratony, gubienie stanie się problemem.

Na drugie pytanie odpowiem tak. Każdy gołąb ma szansę na zgubienie się - większą albo mniejszą, ale ma. Może się zdarzyć, że zginie gołąb z pot. krótkodystansowym 20 na locie 100km. Co prawda szansa jest znikoma, ale jedyne, co należy obwiniać za taką sytuację to pech :)

Pozdrawiam

cos jest chyba u mnie nie tak, wczoraj zgfinal przecietny golab 13-13-13 ale dzisiaj mi zginal 18-15-9 a warunki sa dobre wiec co jest grrane? prosil bym o sprawdzenie tego, lub poprostu napisanie ze mam liche sztuki ;)

z gory dziekuje
Przemek
 
Posty: 134
Dołączył(a): 9 cze 2015, o 02:50

Re: rodzaj golebi a odleglosc lotu

Postprzez Administrator » 19 cze 2015, o 10:04

Zacznę od tego, ze gołąb 13-13-13 to gołąb po prostu słaby i na każdym dystansie nie będzie osiągał oszałamiających wyników i tym ptakiem nie będziemy się zajmować.

Co do drugiego przypadku, to sprawa już nie jest tak oczywista. Ta wersja gry przewiduje duże (realne) straty i umówmy się, że w centralnej Polsce nawet na bardzo udanych lotach potrafimy tracić 10-15% ptaków. Tak też jest w grze. System nie może odrzucać na sprintach tylko gołębi średnio i dalekodystansowych, bo w połowie sezonu już by ich nie było. Nie mogą też ginąć ptaki z wyłącznie słabszym potencjałem, bo stworzyłoby to patologie, chociaż naturalnie gołębi słabszych lub źle dostosowanych ginie zdecydowanie więcej. I powtórzę to, co pisałem już kilkakrotnie. Po pierwsze gracze muszą nauczyć się lotować, po drugie muszą skutecznie wykorzystywać rozpłód, po trzecie jest to pierwszy sezon, gdzie większość z Was jest totalnie nieprzygotowana do lotów i nie ma tu kogo winić, bo po prostu zbudowanie kadry lotowej na tym serwerze chwile potrwa.
Administrator
Administrator
 
Posty: 313
Dołączył(a): 29 maja 2015, o 15:22

Re: rodzaj golebi a odleglosc lotu

Postprzez Andrew » 19 cze 2015, o 12:52

To ja mam takie pytanie: Czy gra przewiduje, czy też jest możliwość, ze znajdą się ptaki nie do zdarcia i ciężko je będzie zgubić. Niech będzie ich mało, ale niech takie będą, bo bać się o każdego ptaka co lot, nawet łatwy i krótki będzie ciężko i nie będziemy nadążać z kupowaniem nowych.
Andrew
 
Posty: 119
Dołączył(a): 8 cze 2015, o 17:13

Re: rodzaj golebi a odleglosc lotu

Postprzez ibisz85 » 19 cze 2015, o 13:31

Racja dużo czasu będziemy tracić na aukcje gołębi żeby coś dać na lot
ibisz85
 
Posty: 40
Dołączył(a): 15 cze 2015, o 20:51

Re: rodzaj golebi a odleglosc lotu

Postprzez bayahuza » 19 cze 2015, o 14:38

Panie Administratorze wnioskuję z Pańskiej wypoiedzi, że aby się liczyć w tej rozgrywce trzeba po prostu stworzyć FERME kilkuset gołębi. Dobrze myślę?
bayahuza
 
Posty: 90
Dołączył(a): 9 cze 2015, o 11:39

Re: rodzaj golebi a odleglosc lotu

Postprzez Przemek » 19 cze 2015, o 19:38

Administrator napisał(a):Zacznę od tego, ze gołąb 13-13-13 to gołąb po prostu słaby i na każdym dystansie nie będzie osiągał oszałamiających wyników i tym ptakiem nie będziemy się zajmować.

Co do drugiego przypadku, to sprawa już nie jest tak oczywista. Ta wersja gry przewiduje duże (realne) straty i umówmy się, że w centralnej Polsce nawet na bardzo udanych lotach potrafimy tracić 10-15% ptaków. Tak też jest w grze. System nie może odrzucać na sprintach tylko gołębi średnio i dalekodystansowych, bo w połowie sezonu już by ich nie było. Nie mogą też ginąć ptaki z wyłącznie słabszym potencjałem, bo stworzyłoby to patologie, chociaż naturalnie gołębi słabszych lub źle dostosowanych ginie zdecydowanie więcej. I powtórzę to, co pisałem już kilkakrotnie. Po pierwsze gracze muszą nauczyć się lotować, po drugie muszą skutecznie wykorzystywać rozpłód, po trzecie jest to pierwszy sezon, gdzie większość z Was jest totalnie nieprzygotowana do lotów i nie ma tu kogo winić, bo po prostu zbudowanie kadry lotowej na tym serwerze chwile potrwa.


rozumiem ze golebie gina i ok bo gra miala byc jak najbardziej realna i jestem jak najbardziej za


ale niechcialbym siac paniki ale poki co nieprzyszedl mi golab z dzisiejszego lotu 20-10-5 no jak tak dalej pojdzie to do konca sezonu mi nic niezostanie z tego co otrzymalem na start...

ale skoro tak ma byc no to ok
Przemek
 
Posty: 134
Dołączył(a): 9 cze 2015, o 02:50

Re: rodzaj golebi a odleglosc lotu

Postprzez Robson » 19 cze 2015, o 22:32

Przemek napisał(a):
rozumiem ze golebie gina i ok bo gra miala byc jak najbardziej realna i jestem jak najbardziej za


ale niechcialbym siac paniki ale poki co nieprzyszedl mi golab z dzisiejszego lotu 20-10-5 no jak tak dalej pojdzie to do konca sezonu mi nic niezostanie z tego co otrzymalem na start...

ale skoro tak ma byc no to ok


Dziś był lot Bogusławice 398 km, lot dla ptaków średniodystansowych, więc nie ma co się dziwić, że zginął sprinter z potencjałem średniodystansowym 10...
Mi wczoraj przepadł sprinter 19-11-4 na locie 181 km, więc lot krótki - dla sprinterów, a jednak zginął :)
Żeby maksymalnie ograniczyć straty trzeba mieć dobrą taktykę i zapisywać do odpowiednich lotów odpowiednie gołębie :)
Pozdrawiam.
Robson
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8 cze 2015, o 23:00

Następna strona

Powrót do Pomoc i pytania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron